Diyetisyenden bayram uyarısı: Fazla et tüketmek, kronik hastalıklara sahip bireylerde risk oluşturmaktadır

0
genişletmek

KAYNAKİHA

Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Zeynep Ece Sungur, Kurban Bayramı'nda beslenmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Uzman, tatillerde beslenmeye dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor. Dyt. Sungur, şöyle konuştu: “Birlikte yemek yemenin önemli olduğu bu günlerde kırmızı et, hamur işleri ve tatlıları normalden fazla tüketmek hazımsızlık, şişkinlik gibi sindirim sorunlarına neden olabiliyor.

Ayrıca kırmızı et tüketiminin artması kronik hastalıkları olan kişiler için sağlık açısından risk oluşturmaktadır. Bayramlarda yapacağınız küçük beslenme değişiklikleriyle sağlığınızı koruyabilir ve bu güzel günleri çok daha keyifli hale getirebilirsiniz” dedi.

Kurban Bayramı'nda kahvaltıyla başlanması gerektiğini, kırmızı etin tüketim miktarına ve zamanına dikkat edilmesi gerektiğini, etin pişirme yöntemine ve tüketimine dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Sungur, su tüketiminin ihmal edilmemesini, meyve ve etin tercih edilmesini önerdi. Şerbetli tatlılar yerine sütlü tatlılar yiyin ve fiziksel aktiviteyi artırın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş