Dünya bu olayı konuşuyor! İş yüküne dayanamayan robot intihar etti

0

Güney Kore'nin Gumi Belediyesi'nde “Robot Sorumlusu” olarak görev yapan robot, bilim dünyasında büyük tartışmalara yol açtı. Robotun merdivenlerden atlayarak intihar etmesi, Güney Kore'nin ilk “robot intiharı” olarak kayıtlara geçti.
Gumi belediyesinde meydana gelen olağanüstü kazada, robotun kaza öncesinde farklı davrandığı ve görünmeyen bir şeye odaklanırken aynı noktada dönmeye başladığı iddia edildi. Kısa bir süre sonra kendini 2 metrelik merdivenden aşağı attı ve yerde hareketsiz kaldı.

Birçok robot düzenli aralıklarla çalıştı ve birden fazla katın bakımını üstlendi, sabah 9'dan akşam 4'e kadar ara vermeden çalıştı. Bir kattan diğerine geçmek için asansörü kullandı.

Belediye yetkilileri tarafından hızla toplanıp analize gönderilen robotun parçaları üzerinde yapılan çalışmada gözlemlenen dengesiz davranışın nedeni ise henüz bilinmiyor.

HER 10 ÇALIŞAN İÇİN BİR ROBOT VAR

Kazayla ilgili yapılan incelemede bu durumun nedeninin “fazla çalışma” olduğu belirtildi. Teknoloji ve robot yoğunluğunda dünya lideri olan Güney Kore'de her on çalışandan bir robot ilgileniyor.

Söz konusu olay, insanlarla robotların daha fazla işbirliği yaptığı bir gelecekte ortaya çıkabilecek olası sorunların yanı sıra, robot çalışanlarının refahı için düzenlemelerin gerekli olup olmadığı konusunda tartışmaları da gündeme getirdi.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Milli Savunma Bakanlığı: Kuzey Irak'ta 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı: Kuzey Irak'ta 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Düzce - Bolu Dağı gerilimi tüm hızıyla devam ediyor!  Tanju Özcan'a atıf: Düzce – Bolu Dağı gerilimi tüm hızıyla devam ediyor! Tanju Özcan'a atıf: “Arabanızı şoförünüz kullansın, anlayın”
İBB, Tülay Makbule Garipoğlu'na indirimli ev mi sattı? İBB, Tülay Makbule Garipoğlu'na indirimli ev mi sattı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş