Dünya genelinde yayılmaya devam ediyor! 2021’den bu yana milyonlarca kuş telef oldu! O bölgede ilk kez rastlandı

0

The Guardian gazetesinin haberine göre, Arjantin’in Antarktika bilimsel araştırma istasyonu Base Primavera’daki bilim insanları iki ölü martıyı inceledi.

İki martıda kuş gribi görüldüğüne dikkat çeken bilim insanları, bunların Antarktika ana karasındaki ilk vakalar olduğunu kaydetti.

Antarktik Araştırma Bilimsel Komitesi, Antarktika’daki Hope Körfezi’nde de bazı şüpheli H5N1 vakalarının bulunduğunu bildirdi.

virüs

Araştırma ekibinin raporunda, “Bu keşif, kıtayı diğerlerinden ayıran doğal sınırlara ve mesafeye rağmen H5N1 virüsünün ilk kez Antarktika’ya ulaştığını gösteriyor” diyor. İfadesi kullanıldı.

Antarktika

Öte yandan bilim insanları, kuş gribinin dünya çapında yayılmaya devam ettiğini ve virüsün kıta anakarasına göçmen kuşlar aracılığıyla taşınmış olabileceğini söyledi.

2021 yılından bu yana H5N1 adı verilen kuş gribinden milyonlarca kuş öldü.

(AA)

Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Anketin iddialarına isyan etti: Anketin iddialarına isyan etti: “İnanmayın” uyarısında bulundu: “Yavaş’tan sonra hızlı adam lazım.”
İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: Emekli olmaya hazırlanıyoruzİmamoğlu’ndan Erdoğan’a: Emekli olmaya hazırlanıyoruz
Kız arkadaşıyla tartışıp araçları yaktı!  Uzman Çavuş için yeni gelişmeKız arkadaşıyla tartışıp araçları yaktı! Uzman Çavuş için yeni gelişme

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu