Fransa bitki bazlı ürünler için ‘biftek’ ve ‘jambon’ etiketlerini yasakladı

0
Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Fransa’ya getirilen bitkisel bazlı ürünlerle ilgili yeni düzenlemelerde biftek, jambon gibi isimler yasaklandı. Kurallara uymayanlara 7 bin 500 avroya kadar para cezası verilecek.

REKLAM

Fransa’da hükümet, bitkisel bazlı ürünlerin etiketlerinde biftek ve jambon gibi geleneksel olarak et ürünleriyle bağlantılı terimlerin kullanılmasını yasakladı.

Resmi gazetede yayımlandıktan sonra yürürlüğe giren düzenlemenin, “vejetaryen jambon” veya “vegan sosis” gibi terimlerin tüketicilerde neden olabileceği kafa karışıklığına ilişkin et sektörünün uzun süredir dile getirdiği endişeleri giderdiği öne sürüldü.

Ancak 27 Şubat Salı günü yayınlanan yönetmelik, düşük oranda bitki içeren “merguez sosisi” veya genellikle tavuk, hindi veya dana eti gibi beyaz et ve gibi malzemelerle doldurulan “cordon bleu” gibi ürünlere izin veriyor. etiketlerini korumak için jambon ve İsviçre peyniri. .

Yeni etiketleme sistemine uymayanlara verilecek ceza ise 1.500 euro olarak belirlendi. Ancak etiketlerde yapılan hatanın tüzel kişi olması durumunda ceza 7 bin 500 avroya çıkıyor. Kararnameye göre üreticilere, bu tür yaptırımlara maruz kalmadan mevcut stoklarını satmaları için bir yıllık ek süre tanınıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş