Her satırı ayrı korkunç! Antik mezarı açmak için çocuk kanı gerekiyordu: Sahte ‘şeyhlerin’ kan donduran planı!

0

Mısır'da elleri kesilmiş 8 yaşındaki çocuğun cansız bedeninin bulunması ülkeyi şok etti ve öfkeye neden oldu. Olayı soruşturan savcılar, cinayetin tarihi eserlerin yasa dışı kazısıyla bağlantılı olduğunu söyledi. Babası Ebu El Vafa, dört gündür kayıp olan oğlu Muhammed'in cesedini Yukarı Mısır'ın Aşit kasabasındaki tarım arazisinde buldu.

ÇOCUĞUN ELİNİ MADEN ARAŞTIRICISINA VERDİLER…

Polis cinayetle ilgili olarak çocuğun akrabası olan 3 kardeşi gözaltına aldı. Savcılığın paylaştığı açıklamaya göre, şüphelilerden ikisi, cinayeti, çocuğun ellerini kaçak kazı yaparak eski Mısır hazinelerine ulaşmak isteyen bir arayıcıya satmak için işlediklerini söyledi.

“HER GÜN AĞLIYORUM”

BBC Arapça Servisi'ne konuşan Abu Al Vafa, şunları söyledi: “Oğlum Muhammed'le olan tüm anılarımı hatırlıyorum. Ne zaman yalnız kalsam ağlıyorum ve bu duruma dayanamıyorum. O, işten dönmemi beklerdi. Her gün.”

Peder Al Vafa, oğlu Muhammed'in başına kötü bir şey geleceğini düşünmediğini çünkü “köydeki herkesin onu çok iyi tanıdığını” söylüyor.

Al Vafa, “Polis soruşturmasının ardından oğlumun kendi kuzenleri, onunla oynayan ve kaybolduğunda onu benimle birlikte arayan akrabalarım tarafından öldürüldüğünü öğrendiğimde şaşkına döndüm” diyor.

HALKIN Öfkesini Kusmak

Cinayet Mısır'da sosyal medyada büyük öfkeye yol açtı.

Pek çok kişi caydırıcı olarak suçluların sert şekilde cezalandırılması çağrısında bulundu.

Diğerleri ise ebeveynleri kiminle vakit geçirdiklerini izleyerek çocuklarını daha iyi korumaları konusunda uyardı.

22

DAHA ÖNCE BENZER SUÇLAR İŞLENMİŞTİ

Son yıllarda Mısır'da da benzer suçlar işlendi.

Eylül 2021'de resmi gazetelerde Yukarı Mısır'ın bir köyünde bir gencin öldürüldüğü ve uzuvlarının kesildiği haberi çıktı.

Yerel basında çıkan haberlere göre gencin amcası, teyzesi ve kuzenleri cinayeti işlediklerini itiraf ederek, antik mezarlardan birinin açılması için gencin cansız bedenini bir ruha kurban ettiklerini söyledi.

2023 yılında Gize'de bir kız çocuğuna babasının gözü önünde tecavüz edildi ve suçlu adam Gize Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi. Şüpheli adam, evinin altına antik bir mezar açılması yönünde bir cinin verdiği emre uyduğunu iddia etti.

Kızın babası tutuklandı ve cezaevinde öldü. Şüpheli aylar sonra, cezanın verilmesinden sadece birkaç gün önce öldü.

ŞEYHLERİN HAZİNE İÇİN ÇOCUKLARIN KANINA İHTİYACI VAR

Eski Mısırlılar, hırsızlıktan korunmak için mezarlık alanlarını gizli tutuyorlardı. Antik hazineleri bulmak isteyenlerin insan hayatını feda etmesi Mısır'da yaygın bir suçtur.

Büyüyü bozmak için orada bulunan “şeyhlerin” huzurunda mezarların açılması gerektiğine inanılıyor.

Şeyh olduklarını iddia eden bu kişiler, kadim türbeyi koruyan ruhu çağırdıklarını iddia ediyorlar. Karşılığında ise büyük miktarda para ve kanın feda edilmesini istiyorlar. Çoğu zaman bu bir hayvanın kanıdır, ancak bazı “şeyhler” insan kanına, hatta “bebek” kanına ihtiyaç duyulduğunu iddia eder.

2022_11_20221121_2_56063881_82960612

“Mısır medeniyetlerinde hüküm yoktur”

Eski Mısır uygarlıklarını inceleyen Kahire Üniversitesi'nden arkeoloji profesörü Dr. Ahmed Badran, bu suçların çoğunlukla Yukarı Mısır'da tarihi eserler bularak hızla zengin olma hayali kuran kişiler tarafından işlendiğini söylüyor.

Badran, “sahtekar şeyhler” olarak adlandırdığı bu kişilerin, evlerinin altında hazine veya türbe olduğuna inandıkları bazı kişilere, koruyucu ruhun veya “cin”in yalnızca türbenin kapısını açacağını söylediğini belirtiyor. insan kanı.

Badran, “Eski Mısırlılar, içinde hazineler bulunan mezarları hırsızlardan korumak için saklardı ama bu mezarları korumak için cin veya ruhları kullandıkları doğru değil” diyen Badran, tüm bilimsel ve arkeolojik kazıların “kan ve kan akıtılmadan” yürütüldüğünü vurguladı. fedakarlıklar”. “

Kamuoyunu bilinçlendiren, daha sert yaptırımlar uygulayan ve sahte şeyhlerle mücadele eden Badran; Aynı zamanda medyayı da bu sorunun altını çizmeye davet ediyor.Bu içerik BBCTürkçe tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kediyi 4'üncü kattan attı!  karar verildiKediyi 4'üncü kattan attı! karar verildi
Ehliyetinizi kimin aldığına dikkat edin!  Yeni mevzuat tanıtıldıEhliyetinizi kimin aldığına dikkat edin! Yeni mevzuat tanıtıldı
Kadın öğretmen erkek öğretmeni vurduKadın öğretmen erkek öğretmeni vurdu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş