Marilyn Monroe’nun eski evi tarihi eser ilan edildi

0
Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Marilyn Monroe'nun Los Angeles'taki evi tarihi kültürel miras alanı ilan edildi ve yıkılma ihtimaline karşı koruma altına alındı.

REKLAM

Marilyn Monroe hayranları, 1962'de ölen aktrisin Los Angeles'taki evini korumak için verdikleri mücadeleyi kazandı.

Monroe'nun Los Angeles'ta kısa bir süre yaşayıp öldüğü ev, kültürel ve tarihi bir dönüm noktası olarak belirlendi. Karar Los Angeles Kent Konseyi tarafından verildi.

Monroe'nun “miras” evinin önünde de “Marilyn Forever” adlı sekiz metrelik bir heykel bulunuyor.

Los Angeles Times'ın haberine göre Los Angeles Şehir Meclisi, yıkılması konusunda uzun süren bir mücadelenin ardından İspanyol sömürge mimarisine sahip evi tarihi bir anıt ilan etme yönünde oy kullandı.

Monroe'nun tarihi evinin hemen yanında yaşayan mülk sahipleri, arazilerini genişletmek için evi yıkmak istedi.

Ancak Los Angeles Şehir Meclisi oybirliğiyle eve “miras” statüsü verilmesine karar vererek evin yıkılma olasılığını ortadan kaldırdı.

Bölge Konseyi Temsilcisi Traci Park oylamadan önce yaptığı açıklamada, “Los Angeles şehrinde Marilyn Monroe ve onun Brentwood'daki evi kadar ikonik bir kişi veya yer yok” dedi.

Los Angeles şehrinin kültürel mirasını korumak amacıyla kurulan sivil toplum kuruluşu LA Conservancy, kararı “başarı” olarak kutlayarak, “Adaylığını oybirliğiyle kabul etti. Desteklerini ifade eden herkese ve Yönetim Kurulu Üyesi Traci'ye teşekkür ederiz” dedi. Park ve ekibi!”

Marilyn Monroe, birkaç ay sonra, 4 Ağustos 1962'de 75.000 dolara satın aldığı evde aşırı dozdan öldü.

Evi 8,35 milyon dolara satın alan mevcut sahipleri Brinah Milstein ve Roy Bank, yıkım izni almalarına rağmen evi Monroe hayranlarından saklamaya çalıştı.

Evin sahipleri Milstein ve Bank, evin yıllar içinde çok değiştiğini ve artık tarihi bir önemi kalmadığını söyleyerek kendilerini savunurken, evin mahallede büyük bir sorun haline geldiğini de savunuyorlar. Turist trafiğinden dolayı.

Milstein ve Bank'ın Los Angeles Kent Konseyi'nin kararına karşı açtığı davanın duruşması 13 Ağustos'ta yapılacak.

Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Kaliforniya eyaletinin Palm Springs kentindeki evin önünde bulunan “Sonsuza Kadar Marilyn” heykeli Monroe'nun heykelidir. Yedinci yıl kaşıntısı Filmdeki ünlü kabarık etek sahnesinde tasvir edilmiştir.

Amerika Birleşik Devletleri'nin her yerinde gezilen heykel, sonunda Palm Springs'e getirilerek sergilendi.

Heykelin sahibi olan otel grubu heykelin kalıcı olarak kalmasını istiyor ancak bazı sakinler buna karşı çıkıyor.

Bölgesel planlama komisyonu heykelin Palm Springs'te aynı yerde tutulması yönünde oy kullandı.

Marilyn Monroe'nun Hayatı en son Andrew Dominik'in 2022 yapımı yapımında görüldü. sarışın Filmde Monroe'yu Ana de Armas canlandırıyor.

Ek kaynaklar • Los Angeles'ta hava durumu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş