Pakistan’da Hristiyanlara yönelik şiddet olayları: Evler ve kiliseler yakıldı

0

Hristiyan bir cemaat lideri, imamların camilerde kalabalığı kışkırtan vaazlar vermesinin ardından, kalabalığın en az beş kiliseyi ateşe verdiğini ve sahipleri tarafından terk edilmiş evlerdeki değerli eşyaları yağmaladığını öne sürdü.

Pakistan’ın doğusunda Müslümanlardan oluşan kalabalık bir grubun, “dine hakaret” etmekle suçlanan bir Hristiyan cemaatine saldırarak üyelerinin evini ve kiliseleri ateşe verdiği bildirildi.

REKLAM

Olayın Faysalabad bölgesinin Jaranwala kentinde yaşandığını söyleyen polis yetkilileri, Hristiyan iki kişinin “dine hakaret” ile suçlanması sonrası öfkeli bir kalabalığın kiliselere ve evlere saldırılar düzenlediğini ifade etti. 

Emniyet Müdürü Usman Anwar, polisin kalabalıkla müzakere etmeye çalıştığını ve bölgenin kordon altına alındığını açıkladı. 

Anwar, bir büyük ve birkaç küçük kilisenin tahrip edildiğini söyledi.

Yetkililerin, şiddet yanlısı kalabalıkla başa çıkabilmek ve durumu kontrol altına almak için paramiliter birlikleri görevlendirdiği bildirildi.

Hristiyan bir cemaat lideri, imamların camilerde kalabalığı kışkırtan vaazlar vermesinin ardından, kalabalığın en az beş kiliseyi ateşe verdiğini ve sahipleri tarafından terk edilmiş evlerdeki değerli eşyaları yağmaladığını ifade etti.

Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda bazı kiliselerin yanı sıra evlerin ve eşyaların da yandığı görüldü.

Pakistan’da “dine hakaret” suçu ölümle cezalandırılıyor. Ülkede bu suçtan şu ana kadar hiç kimse idam edilmedi ancak suçlanan çok sayıda kişi öfkeli kalabalıklar tarafından linç edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş