Tatlı krizlerini ortadan kaldıracak 8 tüyo! – Son Dakika Yaşam Haberleri

0

Tatlı isteği çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilir. Düzensiz ve sağlıksız beslenme, kadınlarda adet öncesi etkiler, mevsimsel ruh hali değişiklikleri ve ara sıra ortaya çıkan stres, tatlı tüketimini artırabilir. Bu durum tatlı yiyecekleri, özellikle çikolatayı aşırı tüketme eğilimi yaratabilir. Kuyu, Bu krizleri aşmanın yolları nelerdir? İşte Tatlı isteğini ortadan kaldıracak 8 ipucu…

TATLI KRİZİNİ ORTADAN KALDIRMAK İÇİN 8 İPUCU

1. Bir şeyler atıştırdığınızdan emin olun:

Uzun süreli açlık durumunda kan şekeri düşer ve bu durum tatlı isteği olarak algılanabilir. Bu nedenle beslenmenize atıştırmalıklar ekleyerek kan şekeri seviyenizi dengede tutabilir ve tatlı isteğini önleyebilirsiniz.

2. Yeterince su içmeyi unutmayın:

Susuzluk ve açlık, beynin aynı bölgesi tarafından kontrol edilir, bu nedenle susuzluk hissi bazen açlık veya tatlı isteğiyle karıştırılabilir. Yeterli miktarda su tüketmek gereksiz kalori alımını önlemenin en sağlıklı yoludur.

3. Lif açısından zengin gıdalar tüketin:

Besinlerdeki lifler midenin boşalmasını geciktirerek daha uzun süre tok kalmanızı sağlar. Ayrıca ani yükselişleri önleyerek ve tatlı isteğini azaltarak kan şekerinin stabil kalmasına yardımcı olur.

4. Basit karbonhidratlardan uzak durun:

Beyaz un ve şeker gibi yüksek glisemik indekse sahip basit karbonhidratlar yerine kepekli un, sebze ve baklagiller gibi kompleks karbonhidratları beslenmenize dahil ederek kan şekerinizin daha yavaş yükselmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde tatlı isteğini de önleyebilirsiniz.

5. Çay ve kahve yerine bitki çaylarını tercih edin:

Çay ve kahve gibi alışkanlıklar tatlı atıştırmalıkları çağrıştırabilir. Mide, bağırsak, böbrek veya tansiyon sorununuz yoksa bu içeceklerin yerine günde bir bardak bitki çayı (tarçın kabuğu veya karanfil ilaveli) tüketmeniz tatlı isteğinizi bastırmanıza yardımcı olabilir.

6. Meyveli yoğurt/şekerli süt tüketin:

Tatlı ihtiyacınızı gidermek için mevsim meyveleriyle tatlandırılmış bir kase yoğurt seçebilirsiniz. Bu sağlıklı karışım tatlı ihtiyacınızı karşılarken, kan şekerinizin aniden yükselmesini önler ve sindirimi yavaşlatarak daha uzun süre tok kalmanıza yardımcı olur.

7. Düzenli sağlık kontrolünüzü yapın:

Uzmanlara göre tatlı isteği bazen teşhis edilemeyen diyabetin ilk belirtilerinden biri olabiliyor. Bu nedenle düzenli kan testleri yaptırın; Vücudumuzdaki hastalıkların tespiti ya da yaşadığımız vitamin ve mineral eksikliklerinin tespit edilmesi son derece önemlidir.

8. Yeterli ve kaliteli uyku alın:

Uzmanlar, çalışmaların 5 saat veya daha az uyumanın şekerli içecekler içmekle ilişkili olduğunu gösterdiğini söylüyor. Yetersiz uyku günlük enerjinin azalmasına neden olabilir ve sürekli atıştırmalık ve tatlı isteği oluşmasına neden olabilir. Bu hatadan kaçınmak için yeterince kaliteli uyku aldığınızdan emin olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş