ABD halkının yüzde 72’si Biden’ın sağlığının uygun olmadığına inanıyor – Son Dakika Dünya Haberleri

0

ABD'de gerçekleştirilen ankette katılımcıların yüzde 72'si, ABD Başkanı Joe Biden'ın “başkan olarak görev yapacak zihinsel ve bilişsel sağlığa” sahip olmadığına inandıklarını söyledi.

Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde 27 Haziran gecesi canlı yayınlanan ilk tartışmanın ardından Biden'ın sağlık durumuyla ilgili tartışmalar sürüyor.

Bugün yayınlanan CBS News/You Gov anketine göre Amerikalıların %72'si Biden'ın “başkan olarak hizmet etmek için gerekli zihinsel ve bilişsel sağlığa” sahip olmadığına inanıyor.

Ankette Biden'ın sağlık nedenleriyle başkanlık seçimlerinden çekilmesi gerektiğine inananların yüzde 46'sının Demokrat seçmen olduğu ortaya çıktı.

Aynı ankette Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ın başkan olmak için gereken zihinsel ve bilişsel sağlığa sahip olup olmadığı sorulduğunda ise yüzde 50 “evet”, yüzde 49 ise “hayır” dedi.

İLK CANLI TARTIŞMA ELEŞTİRİLERİ ORTAYA ÇIKTI

ABD'de 5 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimlerinde yarışan Demokrat Partili Biden ile Cumhuriyetçi rakibi Trump, 27 Haziran gecesi CNN'de canlı yayınlanan ilk münazarada karşı karşıya geliyor.

Trump program boyunca rakibi karşısında net bir üstünlük sağlayamasa da Biden ikinci dönem adaylığında yaşıyla ilgili endişeleri giderecek bir performans sergileyemedi ve programın ardından yoğun eleştirilere maruz kaldı.

Demokratlar arasında Biden'ın adaylıktan çekilmesine ilişkin tartışma alevlenirken, Temsilciler Meclisi'nin Cumhuriyetçi üyesi Chip Roy, Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in “Anayasanın 25. Değişikliği”ni kullanarak Başkan Biden'ın istifasını talep etmesi için bir yasa tasarısı hazırladığını duyurdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş