Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Şanlıurfa’da koruma altında olan çocuğun iddialarına ilişkin açıklama

0

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca kaldığı yurttan izinsiz çıkan A.Ö., daha sonra sabıkası uzun olan babası tarafından kaçırılarak, sosyal medyada paylaştığı videoda suçlamaları dile getirdi. . Konuyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Söz konusu görüntülerde, babası tarafından kaçırılan, hakkında koruma kararı bulunan ve uzun süredir ceza davası bulunan A.Ö.'nün ifadeleri yer alıyor. A.Ö., 3 Temmuz 2024'te kaldığı kurumdan izinsiz ayrıldı. Koruma ve Bakanlığımızca baba ve amca hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Öte yandan babanın sosyal medya hesapları incelendiğinde A.Ö. adlı çocuğun suça karıştığı ve suça karıştığı belirlendi. Çocuğun sağlığı ve can güvenliğinin tehlikeye atıldığı gerekçesiyle çocuğun yüksek yararı ilkesi doğrultusunda gerekli yasal işlemler başlatılmış ve hakkında konuşma yasağı getirilmiştir. “A.Ö.'nün videoda bahsettiği vücudundaki yanıklar, enstitüye ilk geldiğinde tespit edilip kaydedilen izlerdir.”

“YİNE DEVLETİN KORUMASI ALTINDAYDI”

Açıklamanın tamamında şu ifadeler kullanıldı:

“3 Temmuz 2024'te kurumdan izinsiz ayrılan ve babası tarafından kaçırılan A.Ö., bugün polis birimleri tarafından Bakanlığımıza teslim edilerek yeniden devlet koruması altına alındı. Devletin koruması altında olan Baba H.Ö. periyodik olarak il müdürlüğümüze gelerek il müdürümüzü ve meslek elemanlarımızı çağırıyor “Ayrıca Bakanlığımız bu durumla ilgili suç duyurusunda bulunmuştur. Meslektaşlarımıza yönelik, tek amacı çocuklarımızın çıkarlarını korumak olan bu tutumu üzüntüyle kınıyoruz.”

Kaynak: DHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanına silahlı saldırı!Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanına silahlı saldırı!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu