Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum: ‘BM iflas etti, Dünya Adalet Teşkilatı kurulmalı’

0

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikası Komitesi Başkan Yardımcısı Mehmet Uçum, şunları söyledi: “Birleşmiş Milletler'in iflasının ilanıyla birlikte, Birleşmiş Milletler üyesi ülkelere de Birleşmiş Milletler'den vazgeçme çağrısı yapılmalı. Milletler Şartı'nı kurdular ve 'Dünya Adalet Örgütü'nü kurmak için birleştiler.”

Uçum, paylaşımında şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan yıllardır 'Dünya beş kişiden büyüktür' ve 'Adil bir dünya mümkün' dedi. İnsanlığa kurtuluş yolunu gösterdi. Bu nedenle defalarca Birleşmiş Milletler'in yeniden yapılandırılması çağrısını yaptı. ve veto hakkının kaldırılması, Gazze'de ne kadar haklı olduğu, yaşanan olayla bir kez daha ortaya çıktı.

Gerçekte Birleşmiş Milletler Örgütü, emperyalist güçlerin, özellikle de ABD'nin, “dünyanın tek bir küresel örgütü vardır, bakmanız gereken bir şey yoktur” temelinde ayakta tutmaya çalıştığı bir cephe yapısından başka bir şey değildir. başka bir seçenek için” .'

Bu nedenle BM, insanlığın hak, adalet ve barış ihtiyaçlarının karşılanması konusunda son derece etkisiz bir kuruluştur. Etkisiz olmak şöyle dursun, küresel emperyalizmin her türlü adaletsizliğini, sömürüsünü, saldırganlığını ve baskısını gizleyen ve zaman zaman bu alçakça eyleme alet olarak kullanılan bir örgüttür.

Bu sahte organizasyon 7 Ekim 2023'te iflas sürecine girdi ve o günden bu yana iflas etti. İsrail'in soykırımına, pervasız cinayetlerine, vahşetine, zulmüne ve insanlık dışı saldırganlığına karşı en ufak bir önlemi bile alamayan BM artık iflas etmiştir. İnsanlığın en büyük vicdan sınavlarından biri olan Filistin davasına karşı kör ve dilsiz kalan, Gazze'yi ve baskı altındaki Filistin halkını adeta yok sayan BM başarısız olmuştur.

Birleşmiş Milletler'in yeniden yapılandırılamayacağı artık bilinen bir gerçektir. İflas eden BM'yi yeniden canlandırmak artık mümkün değil.

Bu başarısızlığın artık tüm dünyaya ilan edilmesinin zamanı gelmiştir.

Nasıl ki Milletler Cemiyeti ilk misyonu sayılan “uluslararası barışı koruma” işlevini yerine getiremediği için 1946'da dağıldıysa, BM de fiilen “adalet ve güvenliği” tesis edemediği ve koruyamadığı için varlığı sona ermiştir. ilk görevi olarak kabul edildi. Bugün yapılması gereken bu fiili geçersizliği resmen ilan etmek ve ona göre hareket etmektir.

Bu amaçla, BM'nin iflası ilan edilmeli ve BM'ye üye devletlere, Birleşmiş Milletler Şartı'ndan vazgeçerek “Dünya Adalet Örgütü”nü kurmak üzere birleşmeleri yönünde çağrıda bulunulmalıdır.

Açık olan şu; İnsanlık bu kadar radikal kararlar almadan adil bir dünya düzenine ulaşmak için adım atamayacaktır.

Bu süreçte antiemperyalist tutuma sahip ulus devletlerin birlikte hareket etmesi son derece önemlidir.

Adil bir dünya düzeni için devrim sürecini başlatacak en önemli ülkelerden biri Türkiye, en kararlı lider ise Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır.

Kahrolsun küresel emperyalizm!

Amaç adil bir dünya!”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İlber Ortaylı'nın Ayasofya ile ilgili yorumu gündemdeydiİlber Ortaylı'nın Ayasofya ile ilgili yorumu gündemdeydi
İsrailli bakanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef almasına Türkiye'den sert tepkiİsrailli bakanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef almasına Türkiye'den sert tepki
Kadıköy'deki seçimi kazanamadı!  Fatih Mehmet Maçoğlu yeni işini paylaştığı videoyla duyurduKadıköy'deki seçimi kazanamadı! Fatih Mehmet Maçoğlu yeni işini paylaştığı videoyla duyurdu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş