İsrail Başbakanı Netanyahu: 7 Ekim’le ilgili ben bile hesap vermek zorundayım

0

İsrail Başbakanı Netanyahu, 7 Ekim’deki saldırırlarla ortaya çıktığı belirtilen kolluk kuvvetlerindeki güvenlik açıklarının incelenip, kendinin dahi konuyla ilgili hesap vermesi gerekeceğini söyledi.

REKLAM

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 7 Ekim’de Hamas’ın düzenlediği saldırılar ve güvenlik açığından dolayı kendisinin bile hesap vermek zorunda olduğunu söyledi.

Netanyahu, “7 Ekim tarihimize kara bir gün olarak yazılmıştır. Fakat hesap verme meselesi ancak savaş bittikten sonra başlayabilir” dedi.

Savaşın 19’uncu gününde basın açıklaması düzenleyen başbakan, İsrail Savunma Kuvvetleri’ndeki güvenlik açıklarının en ince ayrıntısına kadar soruşturulacağını ve kendi dahil herkesin hesap vereceğini ifade etti.

Açıklama, Savunma Bakanı Yoav Gallant ile diğer üst düzey askeri yetkililerin ordunun başarısız olduğu yönündeki yorumlarının ardından geldi.

“Başbakan olarak ülkenin geleceğini güvence altına almakla sorumluyum. Şu an ki görevim İsrail devletini ve halkını ezici bir zafere taşımaktır” diyen Netanyahu “şimdi güçleri tek bir amaç için birleştirme vaktidir” diyerek sözlerine devam etti.

“Kara harekatının zamanlamasına savaş kabinesi karar verecek”

Binyamin Netanyahu, ayrıca ordunun Gazze’ye yönelik kara harekatı için hazırlandığını ancak operasyonun zamanlamasına ilişkin kararın hükümetin özel savaş kabinesi tarafından verileceğini söyledi.

Netanyahu, “Kara harekatı için hazırlık yapıyoruz. Ne zaman olacak, nasıl olacak, bunların detaylarına girmeyeceğim.” dedi. 

Başbakan, önümüzdeki günlerde 7 Ekim olaylarında hayatını kaybedenler için ulusal yas ilan edileceğini de duyurdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş